29.03.2012 10:44

Výroční sborové shromáždění 25.3.2012

 

V neděli, 25. 3. 2012 se uskutečnilo výroční sborové shromáždění.
 
Bohoslužby začaly v 9.30 a v čase ohlášek bylo zahájeno výroční shromáždění.
 
Slyšeli jsme zprávy o všem podstatném, co se týká sborového života. Zprávy faráře nám připomněly především hlavní setkávání v týdnu (biblické hodiny) a v neděli (bohoslužby).
 
Od kurátorky Venduly Gutové jsme se dozvěděli, že loni bylo přijato 5 nových členů a 2 další byli pokřtěni. Kurátorka nám také připomněla opravy, do kterých jsme se loni pustili a mluvila i o těch plánovaných na tento rok.
 
Zprávy z nedělní školy, kterou připravila Jana Pellarová, vyzdvihly hlavně aktivní účast dětí při rodinných nedělích a o Vánocích a také dobrou práci všech učitelů nedělní školy. Jana poděkovala zvlášť Pechovým za přípravu a nacvičování vánoční hry s dětmi.
 
Naše sbormistryně, Zdenka Raindlová, poukázala na poctivost členů pěveckého sboru, kteří příkladně chodí na zkoušky a i díky tomu pozvolně roste kvalita zpěvu.
 
Poslední zpráva se týkala Diakonie – západ, která vznikla začátkem roku fůzí několika středisek z našeho západočeského seniorátu. Referát na toto téma připravil nově jmenovaný ředitel Diakonie-západ Petr Neumann. Všechny zprávy podtrhují pestrost sborového života.
 
Během shromáždění byla přijatá nová členka sboru, Alena Vašáková. Potom jsme se všichni těšili na kafe a čaj a pochoutky nejen od Aleny, která shodou okolností slavila v týdnu narozeniny.
 
o dalšího sborového shromáždění v roce 2013 nás toho čeká mnoho radostného a také mnoho práce. Přejme si sílu a požehnání od Pána Boha.
 
-zapsal br. Teca, úprava pro web br. Jirka

—————

Zpět


Kontakt

Farní Sbor ČCE Rokycany

Jiráskova 481/II
337 01 Rokycany


Odřej Pellar, kazatel
(+420) 604 893 248