T.E.S.C.O. žije...

...sice v generačních proměnách, ale žije stále. Z původního mládežnického souboru jsou už “dospěláci”, mají jiné starosti než divadlo, ale nastoupila další generace. Vraťme se však v čase. Ještě s původním souborem jsme v roce 2012 nastudovali a opakovaně hráli v Rokycanech, Chrástu a na Svatých bláznech hru Václava Havla “Motomorfóza”. Byla to velká legrace pro nás a snad i pro diváky.  Potom už nastoupily mládežnice s úpravou hry Jirky Stočese “...jenž se počal z Ducha Svatého...”, hrána v Rokycanech a na Svatých bláznech.  Následovala dramatizace  biblické úvahy Ondřeje Pellara “Král Šalamoun a jeho ženy”, o tom, jaké úklady mu přinášely (ty potvory). Krále si zahrál sám pan autor a to v Rokycanech, Západním sboru a na Svatých bláznech.

Následovalo soustředěné a pečlivé nastudování 2. dějství hry bratří Čapků  “Ze života hmyzu”, kterou jsme premiérovali na Noci kostelů v roce 2016 a potom opakovaně hráli, naposledy v březnu 2017 v Plzni v prostoru Moving Station. Tohoto představení se účastnila i starší děvčata z řad dětí.  Dalším počinem bylo zpracování aktovky Ephraima Kishona “Vřed stereofonně”. Dramaturgicky upravila Johana Pellarová, a zahrály si Noemi a Ester Pellarovy. Takže rodinná záležitost. Hráli jsme v Rokycanech a na Svatých
bláznech.

Potom se zase několik let nedělo nic. V covidové pauze nás požádal bratr Mikuláš Vymětal o nastudování audioverze hry „Vánoce Kalí Sáry“. Učinili jsme, nacvičovali online i s hostujícími romskými herci a nakonec se sešli „naživo“ a profesionálně hru nahráli. Byla potom k poslechu na stránkách ČCE, které byly v covidové době zřízeny. Na Noc kostelů 2022 jsme se zcela novým souborem nově inscenovali hru, se kterou jsme kdysi začali –„Tři vojáci a pátek večer“. S úspěchem jsme ji pak hráli ještě na Dožínkách v Chrástu a letos na velikonoční slavnosti v Ekozahradě v Rakové.

Za T.E.S.C.O.
Vendula Gutová